Z zlato kakovostjo so navdušili deserta Zapeljiva malina in Strastna pomaranča, Oki Doki skutica malina in Kraljevi seneni sir
Arja vas, 7. avgust 2025 – Kakovost mlečnih izdelkov blagovne znamke Zelene Doline je tudi letos prepričala strokovno komisijo na 39. mednarodnem ocenjevanju mleka, mlečnih izdelkov in rastlinskih nadomestkov v okviru sejma AGRA. Za svoje izdelke smo prejeli kar štiri velike zlate medalje in dve srebrni, med prejemniki pa so naši prepoznavni in priljubljeni izdelki: Kraljevi seneni sir, deserta Zapeljiva malina in Strastna pomaranča, Oki Doki skutica malina, LCA proteinski jogurtov napitek piškotek in krema, LCA jogurt malina brez dodanega sladkorja in sladil ter Seneni sir.
V Mlekarni Celeia že vrsto let za svoje izdelke prejemamo najvišja priznanja, ki so odraz kakovosti slovenskega mleka ter prepleta tradicionalnih in inovativnih pristopov. Dosežki na 39. največjem domačem ocenjevanju mleka, mlečnih izdelkov in rastlinskih nadomestkov AGRA potrjujejo stalno predanost kakovosti in razvoju sodobnih mlečnih izdelkov, ki jih potrošniki cenijo zaradi izvorno slovenskih sestavin in premišljene sestave. »Znova smo dokazali, da sodimo med najboljše proizvajalce mlečnih izdelkov pri nas. Naša usmeritev v kakovostne surovine, seneno mleko in sodobne prehranske smernice se odraža v prepoznanih in nagrajenih izdelkih,« je poudaril direktor Mlekarne Celeia Vinko But.
Med nagrajenimi izdelki Mlekarne Celeia posebej izstopa Kraljevi seneni sir, ki je prejel veliko zlato medaljo. Sir zori 12 mesecev, narejen je po tradicionalni metodi izključno iz senenega mleka in proizveden v naši sirarni, ki je največja v Sloveniji. Enako visoko priznanje so prejeli tudi trije izjemno priljubljeni izdelki: deserta Zapeljiva malina s koščki pistacije in Strastna pomaranča s hrustljavimi čokoladnimi kroglicami ter Oki Doki skutica malina.
Srebrne medalje so prejeli prejeli LCA proteinski jogurtov napitek piškotek in krema ter LCA jogurt malina brez dodanega sladkorja in sladil. »Desert Zapeljiva malina in Desert Strastna pomaranča očarata s polnostjo kremnega okusa in uravnoteženim razmerjem sestavin. Oki Doki skutica malina ponuja naravno svežino z malo maščobami, je bogata s kalcijem in ima dodan vitamin D. Seneni sir predstavlja našo zavezo k tradicionalni pridelavi, ki s svojim karakterjem in aromatičnostjo obuja spomine na tradicijo in okuse pristne domačnosti. Naši LCA izdelki pa so že vrsto let sinonim za prehransko napredne funkcionalne izdelke in priljubljena izbira kupcev,« opisuje nagrajene izdelke vodja razvoja in tehnologije v Mlekarni Celeia Aleksandra Zajc.
Vsi izdelki iz Mlekarne Celeia, ki je največja mlekarna v slovenski lasti, so narejeni izključno iz slovenskega mleka, ki ga vsak dan v Arjo vas pripelje več kot 600 kmetij iz Savinjske, Šaleške, Koroške, širše Celjske in Kozjanske regije. Odkupujemo le mleko slovenskega porekla, kar je temelj naše kakovosti in zaupanja potrošnikov.